Zainspiruj się

1959

Bolsius buduje wieżę do produkcji proszku, a starą tabletkarkę przebudowuje na prasę do podgrzewaczy. To początek produkcji podgrzewczy i świec wotywnych na ogromną skalę. W ciągu kilka lat firma przekształca się z tradycyjnej produkcji w przedsiębiorstwo przemysłowe średniej wielkości.

Zamknij

1870

Jednak miejsce to jest zbyt zakurzony, w związku z czym wuj Antona podarowuje mu kawałek ziemi obok łąki w Kerkendijk, gdzie do dziś znajduje się siedziba naszej firmy. Bielony tam wosk jest topiony, pakowany i wysyłany do kościołów i księży, którzy używają go do wyrobu własnych świec. Antonius Bolsius umiera w 1906,a jego firma zostaje przekazana jego bratankom – Henricusowi i Godefridusowi Bolsius. Na zdjęciu: prasa o strukturze plastra miody używana do wyciskania. Prasa ta jest do dziś dumnie eksponowana w recepcji naszego biura.

Zamknij

1920

Zostają zatrudnione panie, które pracują przy procesie tkania i zanurzania knota w płynnym wosku. To tradycyjna metoda wytwarzania świec, której nauczał lokalny ksiądz z Schijndel - Marinus van Liempd.

Zamknij

1997

Przejęcie różnych firm produkcyjnych w Europie sprawia, że ​​produkcja staje się coraz bardziej złożona: pod koniec lat 90. wiele fabryk wyprodukowało łącznie ponad 35 000 artykułów. Fabryki te zaopatrują również częściowo tych samych klientów. Sprzedaż i logistyka stają się coraz bardziej wymagające. Bolsius postanawia następnie scentralizować organizację sprzedaży w trzech regionach i założyć magazyn centralny w Schijndel. Ponadto, liczba lokalizacji produkcyjnych zostaje zmniejszona do trzech, dla których zostaje wybudowana zupełnie nowa lokalizacja produkcyjna w Zalesiu Małym. Okazuje się to dobrą decyzją, a magazyn centralny w Schijndel wkrótce znów staje się za mały. Magazyn przenosi się do Helmond, gdzie Vos Logistics zajmuje się dystrybucją i magazynowaniem dla Bolsius Group BV od 1998 roku.

Zamknij

1978

Firma prowadzona jest pod nazwą Bolsius Kaarsenfabriek B.V.. Pod kierownictwem Antona Kristena zaczynają się duże inwestycje i automatyzowanie linii produkcyjnych, co powoduje potrojenie rocznych obrotów. Luką na rynku okazuje się również wprowadzenie świec w stylowych opakowaniach i opakowaniach na prezenty oraz sprzedaż akcesoriów do świec.

Zamknij

1978

Dodatkowo, świat produkcji świec jest bardzo tradycyjną branżą i składa się z firm rodzinny. Lambertus Bolsius jest jednocześnie dyrektorem Nutricii, a jego rodzinna nie jest już tak zaangażowana w codzienne zarządzanie. Z tego powodu rodzina Bolsius zaczyna szukać kandydata do przejęcia firmy. W 1963 roku bracia Bolsius rozpoczynają sprzedaż świec nagrobnych i imprezowych produkowanych w fabryce świec w Boxmeer pod kierownictwem Antona Kristena.

Zamknij

1995

To rozsądny krok, biorąc pod uwagę wieloletnią współpracę obu firm. Dział świec kościelnych Kristen Delden zostaje połączony z Kaarsenfabriek Hoogeland z siedzibą w Roermond w 1998 roku. Nazwa zmienia się na Kaarsenfabriek Hoogeland-Kristen. Dzięki przejęciu jednej duńskiej i dwóch niemieckich fabryk, Grupa Bolsius staje się największym producentem świec w Europie. Przejęcie duńskiej Midjysk Lysfabrik pozwola Grupie Bolsius osiągnąć silną pozycję na rynku skandynawskim. Wraz z przejęciem Mϋnz i Kieser Kerzen w Niemczech, Grupa próbuje zdobyć pozycje na rynku świec modnych, czyli świec z falbankami i ornamentami, rozpowszechnionych w Bawarii i Austrii.

Zamknij

1991

Verkade rozpoczęło swoją działalość w 1898 roku od produkcji lampek do herbaty i lampek nocnych wykonanych z wosku parafinowego. W 1991 roku Verkade sprzedaje całą swoją działalność związaną z woskowaniem firmie Bolsius Group BV.

Zamknij

NASZA HISTORIA

Chcielibyśmy cofnąć Cię w czasie…

Ciągłe innowacje i nieustanna dbałość o jakość to wspólny wątek w historii Bolsiusa.

Teraz

Ponad 150 lat historii rozprzestrzeniło Bolsius na cały świat. Od Nowej Zelandii po Amerykę Południową.

2020

2010

W Gądkach k. Poznania zaczynamy współpracę z Rabenem i prężnie rozwijamy logistykę firmy.

2009

Bolsius wprowadza Twilight, nowoczesne oświetlenie tarasowe pod nazwą Bolsius Professional. Kompletny asortyment wysokiej jakości dla profesjonalnego użytkownika (catering).

2007

Vincent Kristen, syn Antona Kristena przejmuje stery Bolsius International i zostaje COO naszej firmy.

2004

Bolsius rozpoczyna produkcję świec rustykalnych we wszystkich kolorach tęczy. Od tego momentu zaczyna oferować szeroką gamę modnych i dekoracyjnych produktów konsumentom w północno-zachodniej Europie.

2000

W Poznaniu powstaje pierwsze biuro sprzedażowe w Polsce.

1998

W tym roku Bolsius rozpoczyna magazynowanie podgrzewanych surowców w Moerdijk, aby pod własnym kierownictwem kupować i gwarantować jakość z całego świata. Bolsius jest pod tym względem wyjątkowy.

1997

Bolsius pod czujnym okiem Pani Dyrektor Renaty Marchlewskiej Organista buduje zakład produkcyjny w Polsce w Zalesiu Małym.
Czytaj dalej

1996

Świętujemy 125-lecie działalności naszej firmy!

1995

Bolsius przejmuje producenta świec Kristen B.V. z Delden.

Czytaj dalej
1991

Verkade to jedna z najstarszych istniejących firm rodzinnych w Holandii. W tym roku Bolsius odkupuje od niej wszystkie aktywa do produkcji wyrobów parafinowych.

1990

Grupa Bolsius podejmuje dwa ważne kroki w rozwoju działalności firmy w Skandynawii. W Sztokholmie powstaje Bolsius Nordic A.B., natomiast w Oslo spółka pomocnicza P.A. Tranding-Bolsius A.B.

1984

Bolsius zapala płomień w sektorze świec kościelnych.

1983

Bolsius idzie po złoto i w tym roku przejmuje NV Koninklijke Stearine Kaarsenfabriek Gouda-Apollo.

1978

Anton Kristen, wywodzący się z rodziny producentów świec woskowych z Delden, przejmuje firmę od Lambertusa Bolsius. Czytaj dalej

1960-
1970

Bolsius nie może konkurować z ostrą konkurencją ze strony krajów Europy Wschodniej. Czytaj dalej

1961

W tym roku dzieją się najważniejsze dwa momenty w historii naszej firmy: Odwiedza nas Księżniczka Niderlandów Irena, a później pojawiamy się na weselu Królowej Niderlandów Beatrix, na którą to uroczystość produkujemy specjalne świece.

1959

Lambert Bolsius tworzy unikalną koncepcję wytwarzania proszku parafinowego poprzez kontakt ciekłej parafiny z zimnym powietrzem i wykorzystuje te technikę do tworzenia prasowanych podgrzewaczy.

Czytaj dalej
1950-
1960

W latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych popularność świecy ponownie wzrasta, także poza kościołami. Bolsius z powodzeniem produkuje świece ozdobne i reliefowe.

1940

W czasie wojny Bolsius skupia się na produkcji figurek gipsowych. W tamtych czasach nie ma w Schijndel domu, który nie miałby „Kniertje” przed oknem.

1927

Bolsius zyskuje wielką renomę w dziedzinie produkcji świec kościelnych. Produkt odnosi tak wielki sukces w kręgach kościelnych, że Bolsius otrzymuje miano papieskiego dostawcy.

1920

Zaczynamy produkować świece kościelne. Do produkcji wykorzystujemy maszynę odlewniczą wynalezioną przez Antoniusa Bolsius i jego brygadzistkę Drieke van Uden.

Czytaj dalej
1903
1870

Antonius, syn Hencricusa Bolsiusa i Allegondy smits, montuje w ogrodzie rodzinnego domu w Schijndel prymitywną maszynę do wybielania wosku.

Czytaj dalej

Najstarszy syn Henricusa – Lambert Bolsius rozpoczyna pracę z wybielaczem wosku.

Bolsius©2021