Chwila Relaksu

Chwila relaksu

Relaksująca kąpiel przy blasku świec, zimowy wieczór w klimacie hygge, chwila na kawę w delikatnej łunie bijącej od świecy – każdy z tych momentów jest wyjątkowy i wymaga szczególnej oprawy. Rozmaite świece zapachowe i dyfuzory stanowią w tym przypadku gwarancję relaksu i wyciszenia.

 

Każdy potrzebuje chwili tylko dla siebie. Takiej, w której wszystkie problemy i obowiązki zejdą na plan dalszy. Takiej, w której najważniejsze staną się wyciszenie i relaks. Może to być ciepła kąpiel w wannie, której towarzyszą świece zapachowe: kojące, orzeźwiające i pobudzające zmysły. Może być to też wieczór w klimacie hygge: z dala od zgiełku miasta, w grubym swetrze, z wełnianymi skarpetami i gorącą herbatą, w pokoju, w którym palą się rozmaite świece pieńkowe, różne pod względem wielkości i koloru, a przez to wyjątkowo dekoracyjne. Może być to też coś znacznie prostszego: wieczorna kawa w blasku świec. Chwila relaksu to coś, na co od czasu do czasu należy sobie pozwolić.

 

Jak stworzyć własną strefę relaksu?

Każdy sam najlepiej wie, co sprawia mu przyjemność, koi zmysły i wycisza po ciężkim dniu. Analizując własne upodobania, szybko dojdziemy do tego, jak powinna wyglądać nasza strefa relaksu. Czy będzie do łazienka, w której elementem odprężającym stanie się aromatyczna, długa kąpiel przy blasku świec? Czy może wydzielony w salonie kącik z wygodnym fotelem i dostępem do odtwarzacza płyt z muzyką? Niezależnie od tego, jaka będzie nasza strefa relaksu, warto zadbać o to, aby często z niej korzystać, tworząc za pomocą świec sprzyjający odpoczynkowi klimat. Rozmaite świece pieńkowe na ceramicznej podstawce czy dyfuzory zapachowe pozwolą naszym zmysłom się wyciszyć, co z kolei da możliwość zebrania energii do kolejnych działań. Wybierając odpowiednie świece zapachowe, kierujemy się indywidualnymi upodobaniami, stawiając na nuty kwiatowe lub owocowe.

 

Aromaterapia w czterech ścianach

Terapia aromatem z jednej strony pozwala na wyciszenie emocji, z drugiej – orzeźwia umysł, pobudza zmysły i dodaje energii, aby stawić czoła kolejnym wyzwaniom. Każdy z nas lubi inny zapach, a serie zapachowe True Moods, jak również serie zapachowe True Scents mają szeroki wybór rozmaitych aromatów. Znajdą tu coś dla siebie zarówno miłośnicy subtelnych połączeń mango z bergamotką (Feel Happy), róży, zmysłowej ambry i paczuli (Pure Romance), jak również relaksujących drzewnych nut, rumianku i lawendy (So Relaxed) czy idealnie wyważonego połączenia białej herbaty z zielonymi ziołami i odrobiną drewna (So Balanced). Serie zapachowe True Moods w swej kolekcji mają nie tylko świece pieńkowe i świece zapachowe w szkle, lecz również podgrzewacze zapachowe, płatki zapachowe w kształcie kwiatów, spray do pomieszczeń i elegancko zaprojektowane dyfuzory zapachowe. O ile serie True Moods koncentrują się na nutach owocowych, ziołowych i drzewnych, o tyle serie zapachowe True Scents stawiają głównie na aromaty kwiatowe, takie jak magnolia, bergamotka, piwonia czy lawenda.

 

A może dyfuzor zapachowy?

Elegancką i subtelną alternatywą dla świec pieńkowych, podgrzewaczy zapachowych i dekoracyjnych świec w szkle jest dyfuzor zapachowy. Ma on formę karafki z umieszczonymi w niej patyczkami i stopniowo uwalnia zapach, umożliwiając mu rozprzestrzenianie się po pokoju. Warto zauważyć, że dyfuzory zapachowe stały się ostatnio jednym z najgorętszych trendów w branży home fragrance.

 

Chwila relaksu należy się każdemu, choć może przybrać różne formy. Odpowiednio dobrane świece zapachowe lub dyfuzory umieszczone w strefie relaksu pozwolą wyciszyć umysł i zregenerować siły przed kolejnych wyzwaniem.

Zobacz produkty
wykorzystane w tej inspiracji