Zainspiruj się

Chwila z bliskimi

Czas spędzony z bliskimi jest bezcenny. Przyjęcia, spotkania z rodziną i przyjaciółmi, gry i zabawy z dziećmi – gdy wspominamy takie chwile, na naszych twarzach pojawiają się uśmiechy. Sposobów na stworzenie niezapomnianej atmosfery podczas spotkań z krewnymi czy znajomymi jest naprawdę wiele. Jesteśmy pewni, że nasze pomysły Was zainspirują!

Ważne momenty w życiu dzieci i rodziców

 Chrzest najmłodszego członka rodziny czy Komunia Święta starszego dziecka są wyjątkowymi wydarzeniami, które wymagają niecodziennej oprawy. Przygotowując dekoracje stołu, warto stawiać na elegancje i prostotę. Od kilku sezonów modne są odcienie srebra, złota i bieli oraz dodatki inspirowane naturą – wyglądają pięknie i tworzą wspaniałą atmosferę. Podstawę aranżacji powinny tworzyć klasyczny biały obrus, elegancka zastawa i sztućce oraz serwetki. Coraz więcej osób decyduje się na winietki z imionami i nazwiskami, które pomagają gościom w odszukaniu swojego miejsca przy stole. Całość warto dopełnić pięknymi kwiatami i świecami, np. białymi świecami stołowymi w małych, szklanych wazonach wypełnionych wodą i ozdobionych zieloną gałązką lub klasycznymi świecami pieńkowymi. 

Daty, o których się nie zapomina

 Większość z nas celebruje urodziny, imieniny czy rocznice. Świętujemy na różne sposoby – jedni wyprawiają wielkie przyjęcie dla rodziny i przyjaciół, inni przygotowują romantyczne kolacje dla partnera lub partnerki, jeszcze inni spędzają czas w gronie najbliższych, w domowym zaciszu. Bez względu na to,  jak uczcicie ważne daty, zachęcamy Was do zadbania wyjątkową o oprawę tych dni. Organizując przyjęcie z okazji urodzin czy rocznicy, postawcie na niebanalne dekoracje, np. ustawcie na stole misy lub szklane naczynia wypełnione wodą i pływającymi świecami. Nie zapomnijcie o tradycyjnym torcie ze świeczkami. Przygotowując romantyczną kolację we dwoje, przygaście światło, zapalcie świece – stołowe, pieńkowe lub w szkle  – i włączcie romantyczną muzykę. Zapraszając do domu przyjaciół czy rodzinę stwórzcie przytulny klimat rozstawiając świeczniki i zapalając świece zapachowe z kolekcji True Moods. 

Dekoracje na baby shower

 Organizacja przyjęcia dla przyszłej mamy, czyli baby shower to wyjątkowe wyzwanie. Niezwykle  istotnym elementem takiej imprezy są dekoracje – powinny mieć ten sam motyw i jednolitą kolorystykę. Z dodatków najmodniejsze są obecnie królują balony wypełnione helem, różnego rodzaju girlandy i kwiaty, lecz nie może zabraknąć również świec. Na stołach pięknie prezentują się wysokie i smukłe świece stołowe, klasyczne świece pieńkowe czy świece w szkle. W ogrodzie można postawić latarenki z metalu i szkła, świece w szkle z kolekcji Divine Earth czy zachwycające żywymi kolorami świece zapachowe z kolekcji Citronella. Niebanalną ozdobą na baby shower mogą być też świeczki pływające – wspaniale wyglądają w różnego rodzaju szklanych naczyniach wypełnionych wodą i ozdobionych roślinami np. małymi kwiatami. Inspiracji warto szukać na Instagramie i Pintereście.

Rodzinne Święta

Wigilijny stół to jeden z najważniejszych elementów Bożego Narodzenia. To przy nim spędzamy w tych dniach większość czasu z rodziną, więc musi być elegancki i pięknie przystrojony. Oprócz dwunastu, pysznych potraw powinny znaleźć się na nim tradycyjny biały obrus, odpowiednio ustawiona zastawa, sztućce i dekoracje. Niezapomniany, świąteczny klimat pomogą Wam stworzyć świece. Można je ustawić na eleganckich tacach lub lustrzanych podstawkach, a także stworzyć z nich zimowe kompozycje – wspaniale wyglądają w zestawieniu z szyszkami, bombkami i świerkowymi gałązkami.

Nie zabraknie również dekoracji podczas wielkanocnego śniadania! Tu idealnie wpasowują się świece w kształcie jajek, którę swoimi oryginalnym designem ucieszą oko całej Rodziny.

Gotowanie z rodziną i przyjaciółmi

Wspólne gotowanie to świetna zabawa! Coraz więcej osób bierze udział w różnego rodzaju warsztatach gotowania lub organizuje takie wydarzenia u siebie w domu. Zaproście znajomych rodzinę i ugotujcie razem coś pysznego! Możecie przygotować konkretne dania – słodkie bądź słone – lub skupić się na jednej z kuchni świata, np. chińskiej, japońskiej, włoskiej, meksykańskiej czy hiszpańskiej. Fantastycznym sposobem na wzmocnienie więzi z rodziną i przyjaciółmi jest nie tylko gotowanie, ale także jedzenie wspólnie stworzonych dań. Obiad czy kolacja z bliskimi wymaga wyjątkowej oprawy. Nakryjcie do stołu, przygotujcie odpowiednie dekoracje, zapalcie świece stołowe oraz podgrzewacze w szklanych świecznikach i cieszcie się wyjątkowym czasem spędzonym z bliskimi!

Kultowe planszówki

 Wieczory są doskonałym czasem na granie w planszówki. Nic dziwnego, że grono fanów gier stale rośnie. Wspólna zabawa wywołuje pozytywne emocje i sprzyja budowaniu więzi. Możecie grać z dziećmi, rodziną czy przyjaciółmi. Razem wybierzcie grę, w którą chcecie zagrać – może to być gra logiczna, zręcznościowa, edukacyjna czy strategiczna. Ważne, żeby wszyscy mieli chęć do wspólnej zabawy! Jak stworzyć wyjątkową atmosferę wieczoru z grami?  To proste    zapalcie świece zapachowe, wyłączcie telefony oraz telewizor i czerpcie z czasu spędzonego ze sobą jak najwięcej radości! 

Wieczór filmów

Nie możecie lub nie chcecie iść do kina? Nic nie stoi na przeszkodzie, abyście stworzyli kino we własnym domu! Zaproście rodzinę lub przyjaciół. Przygotujcie napoje, popcorn, nachosy z ulubionym sosem czy zdrowe przekąski lub po prostu zamówcie pizzę. Stwórzcie wyjątkowy klimat zapalając świece! Usiądźcie wygodnie na kanapie, wyłączcie światło i włączcie wspólnie wybrany film. Takie wieczory bywają naprawdę zabawne i na długo zapadają w pamięć!

Niezapomniane wspomnienia 

Coraz mniej osób wywołuje czy drukuje zdjęcia. Większość z nas przechowuje je w postaci plików na komputerze czy innych nośnikach cyfrowych, a nie w albumach. Warto jednak, raz na jakiś czas, przejrzeć ich zawartość i stworzyć odbitki ulubionych fotografii. Przeglądanie razem z bliskimi albumów czy fotoksiążek jest wspaniałym pomysłem na wspólne spędzanie czasu. Dzieci na pewno będą zachwycone oglądając zdjęcia z dzieciństwa rodziców, dziadkowie z ogromną radością powspominają rodzinne święta i przyjęcia, a przyjaciele chętnie wrócą pamięcią do wspólnie spędzonych wakacji. Wspomnieniom powinien towarzyszyć wyjątkowy klimat, który możecie stworzyć zapalając świece zapachowe oraz podgrzewacze w szklanych świecznikach.

Bolsius©2021