Poczuj nadchodzące wakacje

Kiedy kwitnie piwonia…

To znaczy, że kończy się wiosna, a zaczyna lato. Jest ciepło, w powietrzu unoszą się zapachy zieleni i kwiatów, zbliżają się wakacje. Chcesz zatrzymać ten obrazek w swojej pamięci na długo? Pomoże ci w tym piwoniowa nuta z serii True Scents!

W czerwcu w wielu ogrodach rozkwitają piwonie. Ich wcześniejsze odmiany pokazują się światu na początku miesiąca, a późniejsze – na końcu. Aromat tych pięknych kwiatów ma w sobie zarówno nuty różane, jak i lekko owocowe. To doskonała zapowiedź lata, na które wielu z nas czeka z utęsknieniem. Dzięki świecom zapachowym, podgrzewaczom, czy dyfuzorom piwoniowa nuta z serii True Scents może cię „przenieść” w ten klimat o każdej porze roku.

Poczuj nastrój wiosny i lata

Gdy w czerwcu kwitną piwonie, wiosna jest już w pełnym rozkwicie i za chwilę powitamy lato. Od maja kwiaty te zaczynają intensywnie pachnieć, a ich woń utrzymuje się jeszcze przez wiele następnych tygodni, oddziałując na nasze zmysły. Mając piwoniowe świece zapachowe, możemy do tych niezwykłych momentów wrócić, kiedy tylko za nimi zatęsknimy.

Chcesz poczuć upajającą woń wiosny i lata w swoim domowym zaciszu? Postaw świecę pieńkową w salonie. Otocz się podgrzewaczami w sypialni. Weź głęboki wdech i wydech. Czujesz ten niezwykły zapach? A czy wiesz, że skrywa on w sobie odrobinę wanilii i granatów? To niezwykłe połączenie doskonale odzwierciedla wszystko, co może kojarzyć się z najpiękniejszymi porami roku.

 

Sposób na dobre samopoczucie – nie tylko okazjonalnie

W takim produkcie jak świeca zapachowa w szkle lub na pieńku tkwi ogromny potencjał. Z jego pomocą możesz stworzyć w mieszkaniu wyjątkowy klimat, efektownie je ozdobić, a przy tym mieć dobre samopoczucie każdego dnia. Piwoniowa świeca zapachowa nie musi być palona okazjonalnie. Możesz z efektownej ozdoby zrobić praktyczny użytek.

Nie od dziś wiadomo, że zapachy potrafią pozytywnie wpływać na nasz nastrój. Mogą uwolnić nas od zmęczenia, pobudzić do działania, zrelaksować czy ułatwić nam zasypianie. Piwoniowa nuta z owocowym akcentem wielu osobom może kojarzyć się także z czasem beztroskiego dzieciństwa i oczekiwaniem na ukochane wakacje.

Królowe rabatek w niejednym domu

Piwonie są uważane za królowe kwiatowych rabatek, ponieważ to głównie one kwitną na nich w czerwcu. Często wykorzystuje się je do dekorowania ścian domów, budynków lub elementów małej architektury.
Pięknie prezentują się także jako kwiaty cięte i w fazie pąka zachowują trwałość nawet przez kilkanaście dni.

Kiedy przekwitną, możesz zawsze przywołać ich zapach za pomocą odpowiednio podgrzanych płatków zapachowych, np. w ceramicznym kominku.

Pierwszą nutą będzie nuta głowy. Wyczujesz niezwykle intensywny zapach róży. Kolejnymi aromatami, jakich doświadczysz, będą te, które wydzielają piwonia i jabłko. To nuta serca, czyli bukiet, który jest odpowiedzialny za istotę połączenia pozostałych zapachów i decyduje o ostatecznym charakterze kompozycji.

Na samym końcu poczujesz nutę głębi (bazy). Mimo, iż ma ona niewielką intensywność, to jednak decydująco wpływa na finalny zapach. W przypadku piwonii podstawę stanowią akordy korzenne.

Jeśli uwielbiasz wiosnę i lato, to piwoniowy zapach świec, podgrzewaczy czy parafinowych płatków z serii True Scents będzie ci stale o nich przypominał. Aromatyczne wspomnienie tych pór roku pomoże ci przetrwać ponure jesienne wieczory i krótkie zimowe dni. Poprawi ci nastrój, kiedy tylko będziesz w słabszej formie psychicznej. Gdy zapalisz którykolwiek z tych produktów, zapomnisz o tych wszystkich mało optymistycznych rzeczach, a w wyobraźni przeniesiesz się znowu do okresu, w którym kwitną piwonie.

Zobacz produkty
wykorzystane w tej inspiracji