Relaks w blasku świec

Zen – poczuj spokój , dzięki sile lawendy

W dobie wysokich ambicji, ciągłego zabiegania i braku czasu, każdy z nas odczuwa w mniejszym lub większym stopniu zgubne skutki stresu. Jeśli jego działanie jest długotrwałe, zaczyna w coraz większym stopniu nas przygniatać. Warto więc na chwilę się zatrzymać, wziąć głęboki oddech i spojrzeć na wszystko z boku.

Medytacja, jako lekarstwo na stres

Jeśli chcesz osiągnąć stan głębokiego relaksu i wewnętrznej równowagi, postaraj się znaleźć choć chwilę na praktykowanie sztuki medytacji. Medytacja wywodzi się z buddyzmu, a jednym z jej najpopularniejszych nurtów jest zen. Szkoła ta dąży do całkowitego zespolenia ciała z umysłem, a co za tym idzie do osiągnięcia spokoju i wewnętrznej harmonii.

Ćwiczenie medytacji, powinno się rozpocząć od 15 minut dziennie, a w miarę nabierania wprawy można wydłużyć sesję do 60 min. Rozpocznij od przygotowania sprzyjającego otoczenia. Czyste, przewietrzone pomieszczenie pomoże ci w skupieniu się. Przygotuj sobie wygodne miejsce do ćwiczeń – najlepiej dużą , miękką poduszkę lub choćby złożony koc, na którym będziesz mogła usiąść. Otocz się nastrojowymi dekoracjami, które działają na zmysły. Doskonale sprawdzą się w tej roli świece zapachowe, umieszczone w pokoju służącym do relaksu. Już sam widok żywego ognia uspokaja i wprowadza w mistyczny stan. Wybierz też aromat, który działa relaksująco, np. lawendowy. W naszej ofercie znajdziesz całą linię świec o tym zapachu, dostępną w kolekcji True MoodsSo Relaxed. Przyjmij wygodną pozycję, przy czym najbardziej polecana jest pozycja lotosu lub pół lotosu. Równie dobrze możesz też usiąść na piętach, najważniejsze, aby było ci wygodnie. Zamknij oczy i postaraj się oczyścić umysł ze wszystkich myśli. Skup się na teraźniejszości. Przyszłość i przeszłość odrzuć za siebie.

Pomogą ci w tym ćwiczenia liczenia oddechów lub skupienie się na odbieraniu bodźców zewnętrznych, choćby woni wydzielanej przez świece zapachowe. Początki ćwiczeń mogą okazać się trudne, gdyż na co dzień jesteśmy przyzwyczajeni do ciągłej gonitwy myśli, a zatrzymanie jej na żądanie wcale nie jest proste. Jednak z czasem nauczysz się łatwiej oczyszczać umysł, a samo przygotowywanie twojego kącika do medytacji stanie się przyjemną zapowiedzią nadchodzącego relaksu oraz swoistym rytuałem dnia codziennego. To chwila tylko dla ciebie.

Po niedługim czasie zauważysz, jak zbawienny wpływ na twoje ciało i umysł wywierają te momenty, w których możesz pozwolić sobie na całkowite odprężenie. Chwilowe oczyszczenie z codziennym problemów pomoże ci spojrzeć na nie z dalszej perspektywy i szybko je rozwiązać. Medytacja zmniejszy twój stres, co zobaczysz także na twarzy – twoje oczy znów zaczną błyszczeć, a cera stanie się promienna.

Uprzyjemnij swoje sesje, korzystając z produktów z naszej linii True MoodsSo Relaxed. Piękne świece zapachowe pieńkowe, świece zapachowe w szkle lub podgrzewacze zapachowe, pomogą ci wprowadzić się w odpowiedni nastrój. Natomiast aromat unoszący się w pomieszczeniu, jeszcze długo po zakończonej medytacji będzie podtrzymywał twój dobry nastrój.

Dlaczego właśnie lawenda?

Serię So Relaxed stworzyliśmy z myślą o wszystkich kobietach, które czują się przytłoczone codziennością i szukają sposobu na chwilę odprężenia. W procesie produkcji użyliśmy naturalnych ekstraktów z lawendy, ponieważ doskonale zdajemy sobie sprawę z jej niezwykłych właściwości. Pragniemy, aby nasze klientki mogły doświadczyć jej dobroczynnego wpływu. Lawenda znana jest przede wszystkim ze swojego działania uspokajającego. Często stosuje się ją przy problemach z zasypianiem. Lawendowy dyfuzor zapachowy, ustawiony w sypialni, wspomoże spokojny i głęboki sen. Zapach ten działa także przeciwbólowo, okazuje się bardzo pomocny, zwłaszcza podczas napadów migrenowych. Niweluje też napięcie mięśni, stres i wspomaga leczenie stanów lękowych.

Zobacz produkty
wykorzystane w tej inspiracji