Romantyczna kolacja we dwoje

Jak sprawić, by te Walentynki były wyjątkowe?

Według źródeł historycznych, Walentynki obchodzone są już od czasów średniowiecza. W Polsce zwyczaj ten jest kultywowany od lat 90. Obecnie luty nieodłącznie kojarzy nam się z czerwonymi serduszkami, kartkami walentynkowymi i romantycznymi kolacjami.

Czy wiesz, że u podstaw tego święta leży niezwykle ciekawa historia? Cesarz rzymski Klaudiusz II uznał, że zakaz udzielania ślubów młodym mężczyznom sprawi, że ci staną się lepszymi żołnierzami, ponieważ nie będą ich ograniczały zobowiązania rodzinne. Św. Walenty wystąpił przeciw temu zarządzeniu i pomagał młodym parom, udzielając im sakramentu. W wyniku swojej działalności stracił życie. Jego ofiara została jednak zapamiętana i dziś jest znany jako patron zakochanych.

14 lutego jest radosnym dniem, podczas którego jawnie okazujemy swoje uczucia, zdobywamy się na wyznania i cieszymy się bliskością ukochanych osób.

 Walentynkowe symbole

Chyba najbardziej powszechnym zwyczajem jest tego dnia wręczanie partnerom walentynkowych kartek. Zawierają one przeważnie miłosne wyznania, często pisane wierszem i niejednokrotnie anonimowe. Za pierwszą walentynkę uznaje się list, który w XI wieku wysłał londyński więzień do swojej żony.

Nieodłącznym symbolem święta zakochanych jest też wszechobecny kolor czerwony. Jeśli chcesz uświetnić ten dzień wyjątkową aranżacją miejsca, w którym spotkasz się z ukochaną lub ukochanym, swoje uczucia możesz podkreślić świecami z naszej kolekcji True Scents. Świece zapachowe o aromacie granatu wyróżniają się pięknym, nasyconym kolorem, który oznacza miłość, namiętność i pożądanie. Możesz zdecydować się na świece zapachowe w szkle, podgrzewacze zapachowe lub świece pieńkowe. Użyte do dekoracji podczas romantycznej kolacji, stworzą nastrojową, ciepłą atmosferę. Intensywny, owocowy zapach pobudzi wasze zmysły i zadziała na wyobraźnię.

Innym popularnym kolorem w dniu 14 lutego jest róż. Słodki, cukierkowy odcień idealnie pasuje do szczęśliwych zakochanych. Jeśli twojemu sercu jest bliżej do różanych barw, proponujemy ci produkty z kolekcji True Scents o zapachu magnolii. Wdzięczny, delikatny odcień świec pięknie wpisze się w elegancki i minimalistyczny wystrój pomieszczenia. Świece zapachowe w szkle magnolia lub świece pieńkowe magnolia, połączone z biała zastawą i kryształowymi kieliszkami, wyczarują magiczną atmosferę. Według wskazań aromaterapii, zapach magnolii jest szczególnie polecany parom z dłuższym stażem, gdyż umacnia uczucia i napełnia partnerów wzajemnym zaufaniem.

Wyjątkowe momenty

Codzienna proza życia zazwyczaj nie pozostawia nam zbyt wiele czasu na miłosne uniesienia i pielęgnowanie uczucia. Walentynki są świętem, które ma nam przypominać o tym, jak ważne są chwile spędzone we dwoje. Jest to więc doskonała okazja, aby zorganizować dla swojej drugiej połówki przyjemny wieczór, podczas którego będziecie skupiali cała uwagę na sobie.

Specjalnie na takie chwile stworzyliśmy świece zapachowe Pure Romance z kolekcji True Moods. Starannie dobrane, naturalne ekstrakty składają się na zmysłową, aromatyczną mieszankę, która stanowi doskonałe tło do miłosnych wyznań. Odnajdziesz tutaj nuty róży, ambry i paczuli zamknięte w płatkach zapachowych, podgrzewaczach zapachowych czy eleganckich świecach zapachowych w szkle. Zapach Pure Romance oferujemy także w formie sprayu do pomieszczeń, który pozwoli ci zachować ten niepowtarzalny aromat w każdym zakątku twojego domu.

Wybierz jeden z naszych walentynkowych aromatów i spraw, aby ten wieczór był niezapomniany.

Zobacz produkty
wykorzystane w tej inspiracji