Rustykalne Dekoracje

Rustykalne dekoracje

Często lubimy powracać myślami do wakacyjnych krajobrazów i kipiącej zielenią przyrody. Dlatego w naszych wnętrzach króluje modny i uniwersalny styl rustykalny. Każdy z jego elementów nawiązuje do natury, a oprócz mebli, ważne są również harmonizujące z nimi dekoracje.

Styl rustykalny oznacza, że ma być prosto, przytulnie i sielsko. Elementy wystroju wnętrz mocno nawiązują do natury. Przebywając w prawidłowo urządzonym rustykalnym wnętrzu, możemy odnieść wrażenie, że tuż za oknem rozpościera się zielony, olbrzymi las, a całkiem nieopodal wartko płynie, krystaliczny strumyk. Występują tu elementy z drewna i motywy roślinne, oszczędne jest zdobnictwo. Bardzo charakterystyczne dla tego stylu jest rękodzieło przybierające różne formy. Ręcznie szydełkowane serwety, kompozycje z suszonych kwiatów, a nawet meble postarzane specjalnymi metodami.  Ozdoby w stylu rustykalnym, powinny uzupełniać wiejski klimat, nie rażąc nowoczesnością i zbyt ekstrawaganckimi rozwiązaniami. Dokładnie na takie potrzeby została stworzona linia świec Rustic. Z wielką dbałością staraliśmy się oddać to, co w ozdobach rustykalnych jest najważniejsze: naturalność, oryginalną formę i niepowtarzalną fakturę. Świece Rustic produkujemy w dwóch kształtach: walca i kuli.

 

Kule Rustic

Kula nie bez powodu jest nazywana kształtem idealnym. Symbolizuje doskonałość, wszechświat i równowagę. Nasze kule Rustic przybrały formę idealnej ozdoby rustykalnej. Różne ich rozmiary i kolory umożliwiają tworzenie ciekawych kompozycji. Możesz utrzymać całą kompozycję w jasnej, pastelowej kolorystyce lub zdecydować się na nieco odważniejsze barwy. Powierzchnia każdej z naszych świec z linii Rustic charakteryzuje się niepowtarzalnym wzorem, który powstał w procesie jej formowania. Dzięki temu każda z kul Rustic jest jedyna i niepowtarzalna. W ofercie mamy dość szeroką gamę kolorystyczną, jednak na szczególną uwagę zasługują kule w odcieniach szarości. Połączenie popielatej barwy i charakterystycznego, przecieranego wzoru, daje złudzenie, jakby świeca była wykonana z kamienia. Wpisuje się to idealnie w styl rustykalny, który często wykorzystuje naturalne materiały. Nasze kule mają delikatnie ściętą część spodnią, dzięki czemu mogą stać stabilnie i bezpiecznie.

Druga forma, w której występują nasze świece Rustic, to ciężkie, masywne walce. W tej linii posiadamy ogromny wybór kolorów i wielkości. Niektóre z naszych modeli palą się aż 77 godzin. Szeroka oferta barw pozwala na prosty dobór świec pod względem odcieni. Jeśli postanowisz np. utrzymać kompozycję w kolorach ziemi, masz do dyspozycji aż dwa odcienie zieleni i dwa odcienie brązów. Jeśli jesteś fanem bardziej energetycznych barw i nie boisz się eksperymentów, wybierz świece w kolorze żółtym, cyklamen lub purpurowym. Nasycone, soczyste barwy mogą w ciekawy sposób przełamać typowo rustykalny wystrój, poprzez nadanie mu delikatnego pazura.

Ozdoby w stylu rustykalnym często są stylizowane na takie, które znajdują się w użyciu już od kilku lat i w szlachetny sposób zostały nadgryzione zębem czasu. Doskonale wpisuje się w ten trend porowata faktura świec Rustic, która powstała już na etapie ich tworzenia, a którą dodatkowo staraliśmy się uwydatnić poprzez niejednolity kolor.

 

Multwick

Multvick to nasza linia świec wieloknotowych. Są to piękne bloki, wykonane w stylu Rustic, które zachwycą wielbicieli wyrazistych i nie dających się pominąć akcentów. W połączeniu z ceramicznymi talerzami, które także znajdziesz w naszej ofercie, tworzą znakomite ozdoby rustykalne. Świece Multvick w kształcie owalnym występują w wersji 3 i 5 knotowej, natomiast bloki prostokątne są 4 knotowe. Kolorystyka w tej linii jest już nieco bardziej ograniczona. Mimo to znajdziesz w niej najważniejsze dla ozdób rustykalnych naturalne kolory, czyli antracyt, biel, odcień kremowy i kamienny brąz.

Nastrojowe, sielskie wnętrza,  utrzymane w rustykalnym stylu, nabierają dzięki świecom zupełnie nowego, głębszego wymiaru. Delikatne, migotliwe płomyki roztaczają dookoła piękny blask, przez co cała aranżacja działa na domowników i gości relaksująco. Wprowadza nas w nastrój przytulności i ciepła.

Zobacz produkty
wykorzystane w tej inspiracji