Wanilia – Zapach Stycznia

Poczuj moc wanilii!

Wanilia jest przyprawą powszechnie znaną. Chyba każdy potrafi bezbłędnie zidentyfikować jej charakterystyczny smak i zapach. Dodajemy ją do ciast, lodów i innych słodkich deserów, stosujemy pachnące wanilią kosmetyki, używamy świec zapachowych i kadzidełek. Jej kremowy i słodki aromat relaksuje nas i wprawia w dobry nastrój. Wystarczy, że umieścisz w domu waniliową świecę zapachową, a atmosfera w pomieszczeniu stanie się zaraz optymistyczna i radosna.

 

Czym jest wanilia?

Wanilia to jedna z najdroższych i najbardziej pożądanych przypraw świata. Uprawa tej fascynującej rośliny nie jest jednak łatwym zadaniem. Jej piękne kwiaty kwitną zaledwie jeden dzień, a ich specyficzna budowa pozwala na zapylenie jedynie przez niektóre gatunki kolibrów i pszczół. Owoce wanilii przypominają strąki fasolki szparagowej. Są one zbierane i poddawane fermentacji i suszeniu, aby w efekcie powstała znana nam laska wanilii, z której uzyskujemy smak i zapach. Tak pracochłonny proces czyni z niej niezwykle cenny towar.

 

Jakie ma właściwości?

Znajduje zastosowanie przede wszystkim w sztuce kulinarnej. Dla wielu osób jest to ulubiony smak i trudno im wyobrazić sobie coś lepszego od aromatycznego budyniu waniliowego, ciasta z takim kremem lub innego waniliowego deseru. Wbrew powszechnemu przekonaniu, można ją też stosować do dań wytrawnych. Umiejętnie użyta, likwiduje posmak goryczki.

Poza smakiem, wanilia roztacza wokół siebie niesamowity zapach, który wykorzystaliśmy, m.in. w naszej kolekcji True Scents. Aromat ten odznacza się szeregiem drogocennych właściwości. Zauważmy, że już przez Azteków był on uważany za afrodyzjak. Dobrym pomysłem byłoby więc umieszczenie jednej z naszych waniliowych świec True Scents w szkle w sypialni.

Zgodnie z założeniami aromaterapii, możemy też skorzystać z działania zapachu waniliowego w stanach zmęczenia i stresu. Świeca zapachowa ustawiona w pobliżu fotela pozwoli nam się zrelaksować i uspokoić, a wieczorem, wdychając delikatną woń, możemy zapaść w łagodny i przyjemny sen.

Jest to także odpowiedni zapach dla osób nieśmiałych. Jeśli czeka cię ważne spotkanie w pracy lub randka, z której bardzo się cieszysz, ale jednocześnie obawiasz się, czy wszystko wypadnie idealnie, skorzystaj a aromaterapii. Zawsze miej w domu zapas podgrzewaczy zapachowych i w razie potrzeby otocz się słodką, waniliową wonią. Według zwolenników leczenia zapachem, aromat wanilii dodaje pewności siebie.

Po zimowym lub jesiennym spacerze na chłodnym powietrzu warto wykorzystać w pokoju kilka płatków zapachowych lub zapalić dużą pieńkową świecę o zapachu wanilii. Poza tym, że od razu poczujesz się przytulniej, dobroczynny aromat pomoże ci się rozgrzać i wzmocnić.

Waniliowy zapach wpływa też pozytywnie na układ krążenia, oddechowy i system nerwowy.

 

Inne produkty o zapachu wanilii

Projektując kolekcję True Scents, chcieliśmy podarować naszym klientom najwspanialsze zapachy, aby mogli cieszyć się nimi w swoich domach o dowolnej porze i korzystać z ich dobroczynnych właściwości. Wanilia była tu oczywistym wyborem. Naturalne ekstrakty, które wykorzystujemy w produkcji, pozwalają nam stworzyć artykuły zapachowe najwyższej jakości. Nie ograniczyliśmy się tylko do świec, bo wiemy, że nie zawsze jest możliwość użycia ognia. Możemy więc zaproponować ci alternatywę bez ognia, jaką jest dyfuzor zapachowy. Drewniane pałeczki równomiernie i stale rozprowadzają zapach po pomieszczeniu, nie potrzebując przy tym żadnego nadzoru.

Zobacz produkty
wykorzystane w tej inspiracji