Tea Time

Tea time

Zapraszając gości na popołudniową herbatkę, wieczorne przyjęcie albo świąteczny obiad, pragniemy, by podziwiali piękną aranżację wnętrza domu i czuli się u nas w pełni zrelaksowani. Jedną z ciekawszych możliwości udekorowania oferują nam… pływające świece.

 

Tea time jest zwyczajem wywodzącym się z Wielkiej Brytani i oznacza popołudniową herbatkę, którą z reguły pija się w Anglii pomiędzy godzinami 15.00 a 17.00. Polskim odpowiednikiem angielskiej tea time jest podwieczorek. Zasiadamy wtedy przy gorącej kawie lub herbacie i w przyjemnej atmosferze odpoczywamy od trudów dnia codziennego. Jednak, dlaczego nie delektować się tym czasem w iście angielskim stylu, czyli po królewsku? Głęboko wierzymy w to, że sama królowa doceniłaby świece przy herbacie czy też świece przy kawie. Jesteśmy też przekonani o tym, że nasze pływające świece wywarłyby na niej olbrzymie wrażenie. Świeczki pływające na wodzie dają niespotykaną możliwość połączenia ze sobą dwóch przeciwstawnym żywiołów w jednej kompozycji. Świece pływające stworzyliśmy po to, aby zachwycały Twoich gości i wzbudzały w nich podziw.

 

Świeczki pływające uświetnią każde przyjęcie

Niecodzienne połączenie wody i ognia można wykorzystać przy wielu okazjach. Niezależnie od tego, czy organizujemy skromny podwieczorek dla kilku najbliższych przyjaciół, czy wielki bal sylwestrowy, chcemy przygotować wszystko jak najlepiej i zrobić wrażenie na gościach. Pływające świece z pewnością sobie z tym zadaniem poradzą. W ofercie mamy opakowania po 10 lub 20 sztuk. Możesz wybrać wśród kilku ciekawych kolorów. Tradycyjne – białe i kremowe lub energetyczne, bordo i żółte. Nie jest to jeszcze zbyt popularna ozdoba, więc można się spodziewać, że wielu Twoich gości pierwszy raz zobaczy tego typu świece przy podwieczorku. Świeczki pływające na wodzie, prezentujesz poprzez ułożenie ich na ……wodzie. Masz jednak sporo możliwości, aby to połączenie uczynić jeszcze bardziej niecodziennym. Jedną z nich jest zafarbowanie wody na jakiś kontrastowy kolor. Na przyjęciu zimowym można poukładać białe świeczki pływające na niebieskiej wodzie, co da zimowy, mroźny efekt. Można też ozdobić samą wodę, wrzucając do niej kamyczki ozdobne, kulki żelowe lub brokat. Jednym słowem wszystko to, co będzie odbijać światło pływających świec. Jako bazy najlepiej użyć dużego i płytkiego szklanego naczynia. Jego przezroczyste ścianki pozwolą na swobodną obserwację gry świateł między płomieniem, a wodą.  Pływające świeczki mogą też ładnie wyglądać w naczyniach metalowych z wysokim połyskiem, ogień odbijający się od metalicznej powierzchni może dać ciekawy efekt.

 

Czy pływające świece są dobrym pomysłem na prezent?

Oczywiście! Skoro bez oporów zaprezentowalibyśmy pływające świece przy herbacie samej Jej Wysokości, to znaczy, że uważamy je za bardzo udany produkt. Świeczki pływające na wodzie przypadną do gustu każdemu, kto lubi organizować miłe spotkaniu lub przeciwnie: ceni atmosferę samotności i chce celebrować te chwile wyjątkową oprawą. Kompletując prezent, warto zdecydować się na opakowanie, w którym znajduje się 10 szt. świec pływających. Foremne pudełka ułatwią pakowanie podarku, a mniejsza liczba świeczek w opakowaniu pozwala na dobór kilku opakować w różnych kolorach.

 

Świeca pływająca na świątecznym stole

Świece pływające mają delikatną i mało narzucającą się formę, co pozwala na proste komponowanie ich z dodatkami, które narzucają charakter dekoracji. Świąteczne pływające świeczki najlepiej wybrać w kolorze białym lub bordo, w zależności od planowanej kolorystyki stołu. W wodzie można zatopić małe, iglaste gałązki, pojedyncze anielskie włosy lub sztuczne śnieżynki. Sprawdzą się też wszelkie ozdoby w kolorach srebra i złota. Tak skomponowany stroik będzie stanowił wspaniałą dekorację bożonarodzeniowego stołu.

Zobacz produkty
wykorzystane w tej inspiracji