Zainspiruj się

Zrównoważony rozwój

Nasza podróż w kierunku
zrównoważonego rozwoju

Wierzymy w naszą odpowiedzialność za utrzymanie świata w zdrowiu i bezpieczeństwie dla przyszłych pokoleń. Bolsius oznacza zrównoważony rozwój i społeczną odpowiedzialność biznesu. Robimy to z pasją, kunsztem i miłością do ludzi i planety, dzięki czemu możemy nadal inspirować, łączyć i ogrzewać ludzi magią blasku świec.

Nieodparte doświadczenie

Ponad 150 lat temu Bolsius rozpoczął działalność jako mała rodzinna firma z jednym jasnym celem: produkować najlepsze świece. Teraz, zatrudniając ponad 1000 pracowników i wzbogaceni o 150 lat wiedzy, kunsztu i ambicji, staliśmy się jeszcze lepsi w tworzeniu najwyższej jakości świec i dyfuzorów zapachowych. Nasze świece to gwarancja czystego spalania, bez zanieczyszczającej sadzy, dymu czy oparów. Starannie tkany bawełniany knot zapewnia stabilny płomień. A te pyszne zapachy? Zostały starannie opracowane we współpracy z (naszymi) specjalistami od aromatów, aby zapewnić najlepsze doznania zapachowe w Twoim domu!

Odpowiedzialność społeczna

Zależy nam na życiu, dlatego produkujemy nasze świece i dyfuzory zapachowe z miłością, w uczciwy sposób i bez szkody dla ludzi, zwierząt i naszej planety. Dlatego świadomie wybieramy klientów i dostawców, którzy podzielają nasze podstawowe wartości. Cenimy dobre samopoczucie naszych współpracowników, kładąc duży nacisk na rozwój i integrację. Przekazujemy również część naszego czasu, produktów i środków finansowych różnym organizacjom charytatywnym. Co roku sprzątamy zapomniane groby, a każdy pracownik może poświęcić jeden dzień w roku na wolontariat!

Zielona misja

Ciężko pracujemy, aby nasza firma i nasze produkty były coraz bardziej ekologiczne. Optymalizujemy nasze mieszanki świec i używamy olejów roślinnych, takich jak olej rzepakowy i słonecznikowy. Nie tylko przyglądamy się naszym składnikom, ale także ulepszamy nasze opakowania. Szkło i papier nadające się do recyklingu, minimalne użycie plastiku i unikanie odpadów są priorytetowe przy opracowywaniu nowych produktów. Inwestujemy również w zrównoważony transport i poddajemy recyklingowi pozostałości po produkcji świec.

Wyruszamy w podróż, aby dbać zarówno o ludzi, jak i planetę dla obecnych i przyszłych pokoleń;
to najcenniejsze rzeczy, jakie mamy i każdego dnia musimy pełnić służbę pionierską, aby je chronić.

– Stacie Raymond, Head of Sustainability

Strategiczne podejście

Tworzenie produktów o nienagannej jakości w szybko zmieniającym się świecie oznacza, że ​​stale się zmieniamy i wprowadzamy innowacje. Nasz oddany zespół nie tylko produkuje najbezpieczniejsze i najlepszej jakości świece. Nasza strategia wpływu opiera się na trzech filarach: ograniczaj, dbaj i angażuj. Kierują naszym procesem decyzyjnym na wszystkich różnych poziomach. Od wyboru dostawców dostarczających materiały pozyskiwane w sposób odpowiedzialny i spełniające standardy środowiskowe i społeczne, po ograniczanie zużycia energii i emisji gazów cieplarnianych, takich jak energooszczędne oświetlenie i sprzęt.

Jesteśmy certyfikowaną firmą B Corp

 

Jako B Corp jesteśmy częścią globalnej społeczności firm, które spełniają wysokie standardy wpływu społecznego i środowiskowego. Organizacje, które wykorzystują swoją działalność jako siłę dobra. To początek naszej podróży w kierunku ciągłego doskonalenia i wspólnego działania.

Bolsius©2021